Bez rejestracji.    Informacje o forum.

Forum breadcrumbs - You are here:ForumForum: WiaraDyscyplina duchowa

Dyscyplina duchowa

Cytat
Rozwijając dyscyplinę duchową, znajdujemy sposób na uwzględnienie w naszym codziennym grafiku czasu dla Boga - na nic innego i dla nikogo więcej! Jeżeli będziemy w stanie zacząć wypracowywać taką dyscyplinę już na studiach, przekonamy się, że będziemy także mogli korzystać z tego nabytku w późniejszym okresie. Jaka pora dnia jest najlepsza? Niektórzy wolą wygospodarować chwilę wcześnie rano, zanim podejmą codzienne obowiązki. Pozwala nam to uzyskać moment na zadedykowanie dnia Panu Bogu i poproszenie Go o siłę i wsparcie w radzeniu sobie ze wszystkim tym, co przyniesie dzień. Niektórym pomaga modlitwa z otwartym notesem. Dla innych najlepszą porą jest późny wieczór, gdy mija codzienny stres. Dzień się skończył, dzieci już śpią, świat ucichł: możemy poświęcić ten czas na lekturę, medytację lub spokojną modlitwę. i starajmy się traktować niedzielę jako dzień wyjątkowy, pomimo różnych powodów, które skłaniają nas także do pracy w weekend. Jeżeli jesteśmy zbyt zajęci, aby poświęcić czas Bogu, jesteśmy bardziej zajęci, niż On by sobie tego życzył.
Zrodlo:
Cytat

Jeśli kiedykolwiek doskwierała ci frustracja spowodowaną własną kondycją duchową, jeśli zastanawiasz się, czy zmiana charakteru jest możliwa, jeśli czasem czujesz, że nic nie rozumiesz i nie wiesz, co dalej — to jesteś podobny do mnie. Napisałem tę książkę dla ciebie. Ewangelia kładzie nacisk na możliwość rzeczywistej przemiany ludzkiej osobowości. Przemiany, która nigdy nie jest łatwa, a rzadko bywa szybka. Jednak jest możliwa. Widzę, jak zachodzi w ludziach, czasami – okazjonalnie – nawet we mnie. Proces przemiany zaczyna się wtedy, kiedy poważnie traktujemy nauczanie Jezusa o tym, jak żyć. Przez wieki rozsądni ludzie poddawali się mądrości Jezusa. Jednak Drogę Jezusa trzeba badać i stosować wciąż na nowo, w każdym wieku i w każdej sytuacji społecznej. Moja książka jest próbą udostępnienia tej mądrości ludziom, którzy żyją w świecie autostrad, wielkich korporacji i gier komputerowych, a nie w klasztorach czy na pustyni. Mam nadzieję, że zostanie przyjęta jako zaproszenie do życia zgodnie z Drogą Chrystusa.

Cytat

Świetne. Ja natomiast w ramach praktykowania dyscypliny duchowej zapraszam do http://e-religijne.pl

Szeroko pojęta duchowość i pomoce, które pomagają wzrastać w wierze.